fbpx

Gaismas skrējiens

Mēs nebijām daudz, bet izdarījām daudz! Paldies draugi! Kristeram un Robinam tas noteikti noderēs. Cerams, arī nākamgad tiksimies Gaismas skrējienā un palīdzēsim kādiem bērniem ar kustību traucējumiem atlabt un izbaudīt kustības brīvību, kāda tā dota mums.

Mēs esam aktīvi cilvēki. Tu un es. Mēs skrienam, nūjojam, braucam ar velo, vingrojam, ejam pārgājienos, spēlējam tenisu, basketbolu, futbolu, rāpjamies klintīs… Kustība ir mūsu dzīvesveids. Tā ir brīvība, prieks, relaksācija un adrenalīns.

Bet ir cilvēki, ir bērni, kam līdz kustības brīvībai ir jātiek – kurus kavē veselības problēmas, kas neļauj pilnvērtīgi kustēties. Ir vajadzīgas īpašas nodarbības, fizioterapija, ārstēšana.

Gaismas skrējiens ir iespēja Ziemassvētku laikā palīdzēt atgūt kustības brīvību konkrētiem bērniem – Kristeram un Robinam. Vairāk par bērniem lasi zemāk.

Nāc 2019. gada 21. decembra pulkst. 19:00 uz Mežaparku,
ziedo šiem bērniem,
uzliec gaismiņu un noskrien* ar mums 5, 10 vai 20 km.

* Tu vari arī iet, nūjot, braukt līdzi ar velo vai vienkārši atnākt atbalstīt šos bērnus. Kilometri un temps – tavs brīvi izvēlēts. Šīs nav sacensības, tas ir koptreniņš.

Gaismu tev jāņem savu – pieres lukturis vai rokas, vai kādu pats sev gaismas atribūtu vēlies. Tas ir gan simbols, gan gaisma, jo skrējiens var iet pa neapgaismotu parka daļu.

Sākums/nobeigums ir pie Mežaparka ieejas, blakus ZOO ieejai/MammaDaba restorānam.
Pasākuma vietā nav pārģērbšanās vietas. Tualetes – parka teritorijā esošās. Sasildīties varēs ar tēju un, protams, aktīvāk kustoties.

Kristers

Kristers

Kristers ir trīs ar pus gadus vecs dzīvespriecīgs un draudzīgs puisēns, kurš aug ģimenē kopā ar savu mazo māsu Kitiju, un par viņiem abiem rūpējas māmiņa un tētis. Viņš ļoti vēlas skriet, sportot un vienmēr būt kustībā. Diemžēl šīs lietas viņš var darīt tikai daļēji, jo viņam ir līdzsvara un gaitas traucējumi. Tikai šī gada pavasarī viņš sāka patstāvīgi staigāt un, pateicoties regulārai rehabilitācijai un tehniskajiem palīglīdzekļiem, Kristera fiziskā attīstība progresē un zēns kļūst arvien drošāks un spēcīgāks.

Lai Kristers varētu piepildīt savus sapņus, proti, iemācīties braukt ar riteni, lēkāt uz batuta, skriet un spēlēt bumbu un vēl daudz vienkāršas, bet šobrīd viņam neiespējamas lietas, ir jāturpina vingrot, ir vajadzīgas masāžas, ūdensterapijas, ortopēdiskie apavi, pēdu ortozes, vertikalizators un mūsu atbalsts!

Robins

Robins

Retas ģenētiskas slimības dēļ Robītis piedzima ar vairākiem smagiem fiziskās attīstības traucējumiem un viņam nepieciešama īpaša kopšana. Taču, neskatoties uz visām grūtībām, viņš ir ļoti dzīvespriecīgs un ziņkārīgs puika. Pateicoties dažādām terapijām, Robīša attīstībā notiek lēns, bet neapšaubāms progress. Janvārī Robītim veiks smagu abu kāju operāciju, lai Robītis varētu sākt staigāt patstāvīgi. Pēc operācijas ir nepieciešama ilga rehabilitācija, terapijas, no kurām valsts apmaksā tikai nelielu daļu. Robīša mamma būs pateicīga par jebkuru atbalstu, kas varētu palīdzēt nodrošināt nepieciešamās terapijas.

Mēs tevi gaidīsim!

Ja būsi, lūdzu, nospied Going FB pasākumā: https://www.facebook.com/events/2349811148663220/