Pasākumu jaunumi

Būt vai nebūt olimpiādei

2020. gada vasaras olimpiskās spēles jeb XXXII olimpiskās spēles, plašāk pazīstamas arī kā Tokija 2020, būs (vai tomēr nebūs) trīsdesmit otrās vasaras olimpiskās spēles. Tās notiks (vai nenotiks) Japānas pilsētā Tokijā no 2020. gada 24. jūlija līdz 9. augustam.

Olimpiskā komiteja (OK) gan saka, ka Olimpiāde notiks, par spīti koronas draudiem.

Tokija gan pieļauj domu, ka olimpiāde varētu notikt šogad, bet rudenī. Līgumā esot rakstīts, ka olimpiādei ir jānotiek 2020. gadā, bet datumi nav tik strikti. Tomēr OK tādu variantu šobrīd neapsver.

Sportistiem gan šis ir grūts laiks. Lai arī lielākā daļa potenciālo dalībnieku jau ir kvalificējušies, tomēr ievērojama daļa vēl nē – kvalifikācijas sacensībām ir jānotiek tagad, bet tās tiek atceltas.

Dažviet sportisti saskaras ar karantīnas ierobežojumiem vai pat pilnīgu #paliecmājās un logīski, pilnvērtīgi treniņi šādos apstākļos ir ļoti apgrūtināti.

Tāpat treniņplāni ir jau ilgu laiku iepriekš pakārtoti konkrētiem datumiem, lai tieši tad būtu labākā sportiskā forma. Sportists nevar ilglaicīgi turēt sevi maksimālajā formā.

Piedevām, risks pašā Japānā – saslimt sportistiem vai ievest valstī tūkstošiem slimos.

Kā būt?

Vai tomēr nebūt? Grūts lēmums jāpieņem. Vienīgās reizes, kad iepriekš olimpiādes ir izlaistas ir pasaules kari. Olimpiāde nenotika 1916. gadā, 1940. gadā un 1944. gadā. Šis šobrīd jau izskatās kā pasaules karšs, kurā tiek ierautas arvien jaunas valstis, tikai pretinieks ir tik mazs, ka mums grūti tam iešaut.

Mēs turam īkšķus, lai olimpiāde būtu. Bet visiem droša.

Līdzīgi ieraksti