Veikala jaunumi Preču apraksti

Bumbu izmēri, spiediens, izvēle

Tā kā mūsu plauktos ir parādījušās daudz dažādas bumbas, tad uzrakstīsim nelielu ieskatu, kā izvēlēties atbilstošu bumbu.

Basketbols

Basketbola bumbas ir dažādas gan pēc virsmas, gan materiāla, gan izmēra. Virsma, lielākoties, ir gumija ar nelielām pumpiņām, tomēr ir arī rupjākas un gludākas bumbas. Materiāls ir gan dārgāks, ar labāku atsperīgumu, labāku gaisa noturību, gan vienkāršāka gumija. Jāņem vērā, kur ir paredzēts spēlēt – vai tikai iekštelpās uz parketa laukuma, vai arī ārā uz asfalta. Iekštelpu bumbas uz asfalta ātri nodils, tāpat tās arī laika apstākļi var ietekmēt to sniegumu. Ja spēlēt paredzēts ārā, tad var skatīties vai nu gumijas bumbas, vai arī Indoor/Outdoor bumbas, kā arī streetball vai 3×3 bumbas.

Basketbola bumbām ir pieejami izmēri no 3 līdz 7. Oficiālais izmērs ir 7. vīriem un 6. sievietēm. Zemāk ilustratīva tabula. Jāņem vērā, ka 3×3 basketbolam paredzētās bumbas pēc izmēriem ir #6, tomēr svars tām ir kā 7. izmēra bumbām. 3 no 5 top basketbola bumbām ir Wilson, kuras vari pie mums nopirkt. Bumbas ir pumpējamas un basketbola bumbā jābūt 7-9 PSI spiedienam, oficiālā spēlē – 8 PSI.

Futbols

Futbola bumbas gandrīz visas ir domātas āra apstākļiem. Protams, tās atšķiras pēc materiāla kvalitātes, atsperīguma un izturēšanās lidojumā. Tomēr, amatierim galvenais būs bumbas izmērs. Zemāk neliela tabuliņa. Oficiālais bumbas izmērs ir 5. Pludmales futbolam arī ir 5. izmēra bumba. Iekštelpu futbolam – 4. bet bumbas, kas ir domātas īpaši iekštelpu futbolam ir mazāk atsperīgas un vieglākas.

Bumbu spiedienam jābūt 8.5 – 15.6 PSI

Volejbols

Volejbola bumbas izmēros diez ko neatšķiras. FIVB noteikumi ir pielaidīgāki, bumbu izmērs iekštelpām ir 25,5-26,5″, pludmales volejbolam 26-27″. Bērniem un jauniešiem 25-26″. Visām bumbām jābūt 260-280-gramu smagām. Tā kā principā viena bumba der visiem dzīves gadījumiem, pat, ja visas tavas spēles piemājas dārzā uzrauga FIVB tiesneši.

Tomēr bumbu spiediens šeit gan atšķiras. Ja iekštelpu volejbolam bumbas spiedienam jābūt 4.3 – 4.6 PSI, tad pludmales volejbolā bumbas spiediens ir 2.5 – 3.2 PSI.

Arī bumbu materiāls atšķiras un ir labi izvēlēties bumbu, kam tā paredzēta. Tas var ietekmēt spēli. Tomēr, lai arī pludmales volejbola bumba ir domāta spēlei ārā, lietū tā piesūksies un kļūs smaga un slidena.

Top volejbola bumbas ir Mikasa, Molten un Wilson ražotās. Piedāvājumu skati mūsu volejbola plauktā.

Līdzīgi ieraksti