Rogainings

Prognozes par rogaininga PČ

Nedēļas nogalē Katalonijas kalnos notiks viens demokrātisks pasaules čempionāts – PČ rogainingā. Tur startēs 85 latvieši. Uz kuru komandu liekam naudu un kur sekojam līdzi – par to tālāk.

Tiem, kas vēl nezin – rogainings ir komandas orientēšanās apvidū ar brīvi izraudzītu maršrutu. Kontrolpunktiem, kas ir jāatrod, ir dažāda vērtība – tad nu pats izvēlies gribi iet pa brikšņiem un nopelnīt daudz punktus vienā piegājienā, vai ātri, viegli, bet nopelnīt mazāk punktus vienā kontrolpunktā. Rogainings parasti iet 3, 4, 6 vai 8 h. Garākie 12 vai 24 h. PČ ir 24 h. Tur ir ko plānot un ir ko skriet.

Kaut arī PČ ir dalībnieku atlases kritēriji, tomēr, ja nav sasniegts dalībnieku limits, tad var startēt visi, kas vēlas – šķiet, tas ir demokrātiskākais pasaules čempionāts sportā. Kopā pieteikušies 866 dalībnieki, no kuriem 85 ir latvieši. Paši spāņi ir 125 dalībnieki. Arī igauņiem patīk rogainings un tie ir 72 dalībnieki. Lietuviešiem gan rogainings, kauč kā netīk – tikai 1 komanda divu cilvēku sastāvā pieteikusies.

Orientēšanās reģions būs kalnos. Pirenejos. Tas visu plānošanu sarežģī – nav svarīgi cik tuvu uz kartes ir punkts, svarīgi – kā pie viņa nokļūt! Un cik reizes kājas spēs uzkāpt/nokāpt TĀDĀ kalnā? Lūk salīdzinājumam trīs kartes (Autors: Guntis Šmaukstelis):

Grūti spriest par konkurentiem pasaules mērogā, bet skaidrs, ka starp daudzajiem spāņiem, būs arī labi kalnu skrējēji un labi orientieristi. Starp mūsējiem – ir trīs favorītu (mūsuprāt) komandas vīriešiem: komanda “Laid mums tur laimē diet” ar Zigmundu Bīberu un Albertu Jasānu. Otri – brāļi Ansabergi komandā “TBA” un vēl, mūsuprāt, komanda “Concorde” – Einārs Masteiko, Ingus Portnajs un Jānis Viškers.

Sievietēm varētu būt “Ozona Unda” – Aiva Jakovela, Alda Bražūne, Māra Leitāne. Vēl ir jaukto komandu klase, bet, bez mūsu prognozēm.

Uz kuru komandu liksi savu naudu tu?

Kartes komandām sāk dalīt sestdien 27. jūlijā plkt. 9:00. Starts visām komandām ir 12:00. Tad finišā visi sarodas svētdien līdz 12:00.

Sekot līdzi notikumiem trasē varēs: https://tracktherace.com/en/world-rogaining-championship-2019/

Līdzīgi ieraksti